TRT 1
Atv
Star Tv
A2 TV
Fox Türkiye
TVNET
TRT HD
Ülke TV
TV 8
Kanal 7
Beyaz Tv
A Haber
NTV
Haber Türk
Sky Türk
Kanal 24
Halk TV
TRT Haber
TGRT Haber
CNN Türk
Bengü Türk TV
Ulusal Kanal
Bloomberg
NTV Spor
A Spor
TRT Spor
İdman Tv
TJK TV
Eurosport
GS TV
BJK TV
Bursaspor Tv
Sports TV
FB TV
Fanatik Tv
Disney Channel
Minika Çocuk
Minika GO
Planet Çocuk
Yumurcak TV
TRT Çocuk
TRT Belgesel
TGRT Belgesel
Yaban TV
Bereket Tv
Mesaj TV
TV 5
TRT Diyanet
FM TV
Kanal İslam
Show Türk
Atv Avrupa
TGRT EU
Kanal 7 Avrupa
Tuba Tv
ND TV
Barbariki Tv
Kika Tv
Boston City TV
La Red
Redadvenir Tv
VRF Vogtland
Paytaxt TV
TVM 3
Tv Aktuell
Tele Zuri
Suedtirol TV
Studio 47
Rouge Tv
RFH Tv
RBW Tv
Ran 1
OKTO Tv
OK Stendal
OK Salzwedel
OK Merseburg
OK Magdeburg
OK Dessau
OK Wernigerode
NOA4
Leipzig Tv
La Tele
Kabbalah TV
Juwelo Tv
Filstalwelle Tv
Dresden Fernsehen
Baden Tv
Austria24 Tv
HD Media 3D
Balkan TV
BBC One
Terra Viva
Record Rondonia
Preve Tv
Bugün TV
Conexao Br
Agro Canal
Rai Yoyo
Rai Gulp
Hema Tv
CBN Tv
Zuglo Tv
Melitta Tv
Gyöngyös Tv
Kanal 5
Alpha 1 Tv
Kontra Tv
Iris Tv
BNP Tv
RTA Milli Tv
TV RRokum
Super Sky
RTK Tv
Albanian Screen
Peace Tv
Nile News
CNA SAT TV
Ann Tv
Alsharqiya Tv
Alrai Tv
Al Manar Tv
Al Fayhaa
Al Alamia
Ser Tv
Küba Tv
Az Tv
ZDF TV
İçtimai tv
France 24
İnteraz Tv
Fashion One
Musik German
4 Music Tv
CBS Reality
Animal Planet Tv
Lifestyle TV
SKY News
Popbeat Tv
Jurnal TV
Trace Urban Tv
For Music Tv
Muz Tv
Al Majd Quran Tv
Rustavi 2
İmedi Tv
İm1 Music
Al Jazeera Tv
1Tv Georgia
Nasa Tv
Yoga in Daily life
Tokiobr
Alex Berlin
İMC Tv
MPL TV
Tembe İzle
Fashion Tv
Ocko Tv
Türkmeneli TV
Kanal 3
TLC TV
Flash Tv
Akıllı Tv
Kanal A
Meltem TV
Kanal T
Euronews Türkçe
TRT Arapça
TBMM TV
Irmak TV
TV 10
Artı Bir Tv
Lalegül Tv
TRT Türk
STV
TRT Avaz
Beykent TV
Drt TV
İstanbul Web Tv
Kanal 48
Kanal 55
Malatya Güneş TV
Nur Tv
Rehber Tv
HD Sinema Yabancı
HD Sinema Yabancı 7
HD Sinema Yabancı 6
HD Sinema Yabancı 5
HD Sinema Yabancı 4
HD Sinema Yabancı 3
HD Sinema Yabancı 2
HD Sinema Türk
Sony Channel
Planet Türk
e2
Tarım Tv
Tarım Türk
A9 Tv
Ben Tv
Cihan Tv
Vizyon Türk
TRT 6
Kanal Avrupa
Genç Tv
Mehtap TV
TRT Okul
Hilal TV
AKS TV
Karadeniz TV
Tempo Tv
Olay TV
İstanbul TV
Kaçkar TV
Duygu TV
Kocaeli TV
Dost TV
Yol TV
Kent TV
Kanal S
Kanal Mavi
Kanal E
Kanal B
Başkent TV
Bursa Medya TV HD
Yurdum TV
TV 52
SUN TV
ORT TV
Merkür Haber
Mega TV
Köroğlu TV
Kon TV
Kıbrıs Genç TV
KGRT TV
Kanal 2000
Kanal 68
Kanal 56
Kanal 54
Hayat Tv
Kanal 35
Ebru TV
Kanal 32
Kanal 26
Kanal 23
Güney TV
Erciyes TV
Ege TV
Çay TV
Berat TV
Bartın TV
Ahi TV
Sivas SRT
Halis TV
Vuslat TV
Malatya Er TV
Destan TV
Kırşehir TV
Kayseri TV
Kanal 38
Kanal 78
Kordon TV
TV Em
Kanal 34
Barış TV
Anadolu TV
Es TV
Kanal 25
Edirne TV
Düzce TV
Uzay TV
Çağrı TV
Çorum TV
Bursa Line TV
Kanal 16
Kanal 15
Antalya TV
Akdeniz TV
ZTV Bilgi
VTV
TV 41
TV 2000
TV 1
Öncü TV
Gaziantep Olay TV
Ntv Niğde
Kanal Urfa
Kanal F
Güneydoğu TV
Deha TV
Boztepe TV
Ay TV
As TV
Alanya Tv
Ada TV
Kanal 60
ÇTV
Altaş TV
Aksu TV
Ert Tv Konya
Tempo Tv Giresun
Erzincan Can TV
Tek Rumeli TV
Karadeniz Türk
Cem TV
Vizyon 58
3 Nisan TV
Karamel TV
Cine 5
Kanaltürk
Koza TV
Samanyolu Haber

Az Tv Canlı Yayın

Paylaş

Az Tv Kanal Bilgileri

İKİ DEVLET BİR MİLLET TELEVİZYONU OLARAK AZ TV: AZERBAYCAN’IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ

Azerbaycan günümüzün modernleşen ülkelerinden biri olup, Türk milleti ile yakınlığı da düşünülecek olunduğunda tamamen Türk halkına yakın bir kültürel coğrafyaya sahip olduğunu söylemek mümkündür. Medya camiasını da ele alırsak, iki devletin televizyon ilkeleri de az çok benzerlik göstermekle beraber küçük farkların olması da oldukça muhtemeldir. İşte Azerbaycan’ın TRT’si sayılan Az Tv, yani uzun adıyla Azerbaycan Televizyonu, tam adıyla “Azərbaycan Televiziyası”, ülkede kurulan ilk televizyon ve aynı zamanda kurulan ilk radyo kanalıdır. Yayın hayatına 1955 yılında başlamış fakat bu tarihten bir yıl sonra yani 14 Şubat 1956 yılında kurulmuştur. Radyo yayınlarına ise çok çok erken bir tarihte, 1926 yılında başlamıştır. Yayın alanları arasında Azerbaycan’ın yanı sıra Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de vardır.

Kendi ülkesinde karasal yayın da yapmakta olup, ülkemizde uydu kanalı olarak Azerspace 1 uydusu üzerinden izlenebilmekte, D Smart üzerinden 421. Kanal ve son olarak Tele Dünya Kablolu Yayınından 102. Kanal aracılığıyla Az Tv izlemek mümkündür. Ayrıca b devlet televizyonunun nispeten özel sayılan kardeş kanalları da vardır. Bunlar; Medeniyyet TV ile İdman Azerbaycan TV’sidir. Bir de kardeş radyosu olan Radio Respublika bulunmaktadır. Kanalın ana merkez adresi olarak da AZ1011, Bakı şəh., M.Hüseyn küç., 1 olarak göstermek mümkündür.

Kanal dünyaca tanınmaktadır. Bunun bir nedeni de satın haklarını alarak yayınladığı UEFA maçlarıdır. Çünkü uydu üzerinden birçok ülkede izlenebilen bu kanal yayınları, kanalın reytingini de yükseltmiştir. Özellikle son birkaç yıldır bu maçların yayın hakkını satın almakta ve b maçları yayınlamaktadır. Fakat bazı ülkeler kendi ülkelerinde paralı olan bu yayınların bu kanal üzerinden ücretsiz izlenmesini istemediği için Türksat uydusundaki yayını kesilmiş bulunmaktadır. Buna rağmen Az Tv diğer ülkelerde halen izlenmekte olup, maç yayınları oldukça sevilmektedir. İdman Azerbaycan Tv’de bu maçların yayınlandığı, ana televizyona bağlı spor kanalıdır.

Bir internet sitesi de bulunan kanal, yine bu siteden canlı olarak da izlenebilmektedir. Ayrıca internet sitesi mobil desteği de sağladığından bu canlı yayınlar tüm akıllı telefonlardan da takip edilebilir. Yayınların görüntü kalitesi yüksek çözünürlüğü desteklemektedir.

Az Tv sabah haberleri bülteni her sabah saat tam sekizde başlamaktadır. Azerbaycan gündeminden dünya gündemine birçok haber bu bültende ekran başına gelmektedir. Kadın programı olarak sayılabilecek bir program olan, “Səhər” Musiqi-informasiya proqramı başlamaktadır. Program Elçin Cəfərov tarafından sunulmaktadır. Ayrıca birbirinden eğlenceli konuklarla, müzikal konular hakkında eğlenceli ve bir o kadar da farklı program içerikleri ve konukları olmaktadır. Program yaklaşık dört buçuk saat kadar sürmekte, ardından tekrar haberlere geçilmektedir.

Haberlerin ardından yarışma programı niteliğinde bir başka program başlamaktadır. Saat ikide ise tekrar haberler başlamaktadır. Bundan sonraki program akışları ise şu şekilde olmaktadır; Aile Hekimi adlı eğitici ve sağlık sorunlarına yönelik bir sağlık programı ardından, yaklaşık yarım saat süre çizgi film gösterimleri, üniversite öğrencilerine yönelik soru cevapların da bulunduğu gençlik programı, haberler ve müzik kliplerinin yer aldığı bir program şeklinde devam etmektedir.

Ayrıca ana haberler Rusça olarak da sunulmaktadır, hatta televizyonun internet sitesi Rusça dil desteğine de sahiptir.

Tüm bu yayınların yanı sıra, özellikle Türkiye’de de yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasının Azerbaycan versiyonu da ülkede severek izlenmekte ve Az Tv tarafından ekranlara getirilmektedir. Ayrıca devlet televizyonu niteliğine sahip olan bu kana, UEFA maçlarından yarışmalara, Azerbaycan Tarihi adlı eğitici yayınlara ev sahipliği yapmaktadır. 2007 yılında Avrupa Yayın Birliği’ne katılıp Eurovision’a katılmak istemiştir, fakat isteği yine bu birlik tarafından reddedilmiştir. Çünkü devlet televizyonu niteliği ağır basmaktadır. Bu yüzden de devlete bağımlı olduğu düşüncesiyle Avrupa Yayın Birliği bu isteği reddetmiştir.

Son olarak hızla globalleşen dünyada kendi kültürümüzden izleri de içinde barındıran Az Tv, her geçen gün yenilenen program içerikleri ve eğitici fakat aynı zamanda eğlenceli yayınlarıyla izleyici kitlesini gün geçtikçe artırmaktadır. Türkiye’den de birçok program tasarımını kendi ülkelerine göre ayarlayarak izleyicilere farklı program alternatifleri sunmaktadırlar.

Kanalın başarısını özellikle yayın haklarını satın aldığı UEFA maçları belirlemektedir. Bu sayede dünyaca tanınıp, izlenebilmektedir.

1956 yılında kurulan AZ TV, Azerbaycan’ın ilk televizyon ve radyo kanalı olma özelliği taşıyor. Türkiye’de izlemek için Türksat 3A uydusu aracılığı ile bulunabilir. İdman Azerbaycan TV kanalı ile kardeş kanal olan AZ TV ülke dışında en çok Avrupa kupaları maçları ile bilinmektedir. Ücretsiz olarak kolaylıkla izlenebiliyor. Kanalı internet üzerinden canlı yayını takip edebilirsiniz.

Kan bağımızın olduğu ülkelerden bir tanesi de Azerbaycan! Ülke, gelişmişlik konusunda çok üst düzey basamaklarda değil ancak son yıllarda yaptıkları çıkış ile birlikte adından sıkça söz ettirmeyi başardılar diyebiliriz. Ülke hakkında neler olup bittiğini sizler de daha detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız AZ TV bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Azerice yayın yapan ve Azerbaycan’da yayın hayatını sürdüren özel kanallardan bir tanesi de AZ Tv olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar ülkenin en çok izlenen kanallarından bir tanesi olduğunu gösteriyor ve bizler de bu popüler kanalı listemize ekleyerek siz değerli televizyon tutkunlarına ücretsiz olarak sitemiz üzerinden sunuyoruz. Azerbaycan ve dünya gündeminin yer aldığı kanalda eğlence programlarına da rastlamak mümkün! Kardeş ülke Azerbaycan’da yayın hayatına devam eden ve ülke gündemi hakkında sayısız program ile bizlere bilgi veren Az TV, profesyonel olarak bu işi yapan sayısız uzmanın konuk olduğu güncel programlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda! Kanal Azerice yayınlar yapıyor ve Türkiye gündemine dair güncel bilgileri de objektif bir şekilde aktarıyor.

Kanal Türü : Ulusal Kanal

Sitene Ekle
Hata Bildirimi

Hata bildirimi yapmadan önce sayfayı yenileyip tekrar kontrol ediniz aynı sorun devam ediyorsa aşağıdaki butondan bildirim yapabilirsiniz, kanal adını yazmayı unutmayınız.

Hata Bildirimi Yap!